MPO 100 Gb/s

MPO 100 Gb/s - MULTI - FIBER PUSH ON CONNECTOR

Technologia MPO (ang. Multi - Fiber Push On Connector) zapoczątkowana została kilka lat temu poprzez dwuwłóknowe złącze MT-RJ (ang. Mechanical Transfer Registered Jack). W ostatnim czasie dużą popularność zyskuje dwunastowłóknowe złącze MPO z termoutwardzalną lub termoplastyczną ferrulą MT (ang. Mechanical Transfer).

Zastosowanie złącza MPO z dwunastoma włóknami pozwala na osiągnięcie transferu danych z prędkością 10, 40 a nawet 100 Gb/s w pojedynczym złączu światłowodowym. Kolejne generacje złącz MPO to wersje oferujące 24, 48 oraz 72 włókna w obrębie jednego złącza. Zastosowanie złącz wielowłóknowych gwarantuje maksymalną oszczędność przestrzeni wewnątrz szaf teleinformatycznych oraz znacznie skraca czas instalacji.

Złącza MPO zostały zaprojektowane do współpracy z kablami paskowymi (ang. Ribbon Cables), które idealnie sprawdzają się w instalacjach wewnątrzbudynkowych. Oferują dużą elastyczność oraz niewielki rozmiar, co skutkuje ułatwionym prowadzeniem kabla w korytach kablowych. Stosowanie złącz MPO nie musi wiązać się z koniecznością zakupu wciąż drogich nadajników z gniazdem tego typu. Stosując rozszycia Fun-Out można skorzystać z zalet technologii złącz wielowłóknowych bez konieczności zmiany całego systemu. Przykładem takiego rozwiązania jest Moduł MPO LGX Q-Fiber z jednej strony zakończony złączem MPO, z drugiej dwunastoma złączami jednowłóknowymi (najczęściej typu LC lub SC).

Moduł MPO Q-Fiber umieszczany jest w Chassis pozwalając na wyprowadzenie do 36 połączeń dla Chassis wielkości 1U (dla Chassis 3U połączeń może być do 144). Technologia MPO nie jest jeszcze w pełni ustandaryzowana, zaleca się więc aby cały system (moduły Fan-Out, kable połączeniowe, kable krosowe) były dostarczane przez jednego producenta, unikniemy wtedy problemów z niekompatybilnością komponentów.

Ważne informacje o złączach/technologii MPO:

 

  • złącza występują w wersji męskiej (z pinami) oraz żeńskiej (bez pinów),
  • adapter łączy złącze męskie ze złączem żeńskim,
  • adaptery występują w wersji „Key up / Key down” (bardziej popularne) oraz „Key up / Key up”,
  • kable połączeniowe (ang. Trunk cable) najczęściej spotyka się w wersji żeńskiej,
  • kable połączeniowe występują w wersji „Na wprost” (ang. Straight) lub „Z Przekrosem” (ang. Cross)
  • w modułach typu Fan-Out (np. MPO LGX Q-Fiber) najczęściej stosuje się złącze MPO męskie,
  • złącze MTP (złącze fi rmy US Conec) jest kompatybilne z MPO.

Oficjalny dystrybutor

EtherWAN

WIĘCEJ

Oficjalny dystrybutor

BELDEN

WIĘCEJ

NAJNOWSZY KATALOG
PRODUKTÓW

2015/2016

POBIERZ

OGÓLNE WARUNKI
SPRZEDAŻY I DOSTAW

DLL Partners

POBIERZ